недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Маскирани разбојници со безбол палки претепале две момчиња

tepackaslika

Последни вести

Синоќа околу 01.00 часот по полноќ неколку маскирани лица со безбол палки ги нападнале Д.Ф.(1993) иМ.Д.(1989) без никаков повод на улицатата „Џумајска“ број 9.

При нападот оштетено е и возило од марката „бмв“ со скопски таблички.

Веднаш по нападот лицата се разбегале, а додека го вршеле нападот не проговориле ништо.

Нападнатите се пренесени во болница каде им е укажана лекарска помош и констатирани им се телесни повреди, по што се пуштени на домашно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести