понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Масовен протестен марш на влешани на против Тиранската платформа

Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на Македонија.

veles3-1-640x425

Последни вести

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на Македонија.

velesveles1veles2  veles4

Најчитани вести