сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Масовен собир на ГДОМ вечерва во Битола

gdom-bitola-640x480

Поврзани вести

Граѓаните преку ГДОМ јасно порачуваат дека избори на 5. јуни мора да има со цел да се излезе од кризата и да се нормалициа состојбата во Македонија.

Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) продолжува со континуираните протести на Широк Сокак во Битола кои и вечерва ќе се одржат од Офицерскиот дом до плоштадот „Магнолија“, пред Споменикот на Филип Втори во 19:00 часот.

Најчитани вести