петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Масовна гробница откриена во Мексико

masovna grobnica vo meksiko

Поврзани вести

Најмалку 28 безживотни тела биле пронајдени на еден ранч во мексиканската држава Вера Круз.

Масовната гробница е откриена за време на воено патролирање во реон каде дејствува наркокартелот Сетас, еден од најозлогласените во Мекиско.

Мексиканските власти имаат откриено масовни гробници со по десетици тела во речиси сите држави во Мексико.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести