понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Масовна поддршка на иницијативата Заев да се прогласи за велепредавник

ppotpisiii55

Последни вести

Вечерва во Автокоманда се отвора граѓанска иницијатива за поведување на постапка за одговорност за велепредавство на Зоран Заев.

Граѓаните во редици чекаат да го стават својот потпис на оваа иницијатива.

Инаку, вечерва ќе се одржи и трибината на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

ppotpisi22

Списокот со иницијативата за Заев да биде прогласен за велепредавник ќе ја помине цела Македонија.

ppotpisi33

ГДОМ продолжува со оваа иницијатива и собирање на потписи. Утре списоците ќе бидат оставени во Кавадарци, во среда поддршка за оваа иницијатива се очекува да дадат граѓаните од Аеродром. Неколку дена оваа акција нема да се реализира поради големиот христијански празник Велигден. Од следниот понеделник секој ден ќе се посетуваат сите поголеми општини и градови во Македонија.

ppotpisiii44

ppotpisiiii66

 

Фото: Курир

Најчитани вести