сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Масовна поддршка на Иванов од кумановчани

kumanovoo2

Последни вести

Импозантна бројка на поддржувачи на кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, се собра вечерва во Куманово.

kumanovooo3

Како што посочи Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните од Куманово во претходниот мандат на Иванов видоа дека се работи за човек од народот кој ја оправда довербата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести