петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Масовна тепачка на етничка основа во Црна Гора

crnagoraaa

Последни вести

Четири лица се полесно повредени во масовна тепачка меѓу неалбански и албански ученици во гимназијата „25 мај“ во Тузла, Црна Гора пишуваат црногорски Вијести.

Тепачаката била испровоцирана од синоќешниот прекинат фудбалски натпревар меѓу репрезентациите на Србија и Албанија.

За смирување на ситуацијата морала да интервенира полицијата, а наставата била прекината. Во инцидентот освен ученици учествувале и родители на децата.

Полицијата, врз основа на снимките од надзорните камери утврдува кој е одговорен за тепачката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести