недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Масовна тепачка во Скопје, момче рането во задникот

noz

Последни вести

Во непосредна близина на Билната аптека , на улица 11-ти Октомври“ во Скопје, вчера се случила масовна  тепачка.

Од страна на околу 20 лица без повод и причина физички биле нападнати Д.К.(20) и Д.К., двајцата од Скопје.

Еден од нив се здобил со повреда од остар предмет во пределот на задникот и е задржан на лекување во Клиничкиот Центар-Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести