среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Масовна венчавка во Бразил!

120063165

Поврзани вести

Масовна венчавка на која учествуваа 100 двојки се одржа на Националниот стадион во главниот град на Бразил, Бразилија.

Тоа е десетта масовна свадба во Бразилија во рамките на проектот „Сродна душа“, организирана од локалните власти. Последната масовна свадба во Бразилија беше пред три месеци кога се венчаа 105 двојки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести