среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Масовни гробници на илегални имигранти пронајдени во Тексас

masovna grobnica vo meksiko

Поврзани вести

Масовни гробници на илегални имигранти се пронајдени во Тексас.

Според извештаите тие животот го загубиле во обид илегално да влезат во САД.

Непристапните подрачја се често смртоносни за имигрантите од Мексико и Централна Америка кои преминуваат пеш неподготвени и по високи температури за да избегнат контрола на американската гранична патрола. Повеќе од 300 луѓе ги загубиле животите на преминот близу Букс Каунти меѓу 2011 и 2013 година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести