среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 43

Масовни протести и денеска на улиците во Скопје

Покрај Скопје, маршеви се одржуваат и во други градови и помали населени места низ цела Македонија.

narod-1-1-640x356

Последни вести

Македонските граѓани неуморно продолжуваат да маршираат низ скопските улици и низ другите градови ширум целата држава. 51-ви ден, граѓаните маршираат за отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на државата.

 

Покрај Скопје, маршеви се одржуваат и во други градови и помали населени места низ цела Македонија.

рекорд-1

рекорд

народддд

narod-4

narod-3

narod-2

Најчитани вести