недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мата потврди дека Коста е пред преселба на Стенфорд Бриџ

MATA POTVRDI KOSTA

Поврзани вести

Дека има вистина во сензационалната информација пласирана од англиските медиуми, дека репрезентативецот на Шпанија и најдобар фудбалер во дресот на Атлетико (М), Диего Коста успеќно ги минал задолжителниот лекарски преглед и е пред преселба во редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, потврди и неговиот репрезентативен колега, Хуан Мата.
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед е убеден дека натурализираниот Шпанец ќе успее како фудбалер и напаѓач и во англиската Премиер лига.

„Му посакувам се најдобро во новата клупска средина. Станува збор за напаѓач на кој му одговара англискиот стил на фудбал. Му одговара таквиот стил на игра каде се користи многу сила и многу моќ. Уубеден сум дека Коста ќе успее како напаѓач и во англиската Премиер лига, но во овој момент, Коста е се уште фудбалер на Атлетико (М)”, изјави Мата.
Од продажбата на најдобриот фудбалер, раководните лица на новиот шампион на Шпанија очекуваат заработувачка од најмалку 43 мил. евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести