сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мата сака веднаш да го проигра Руни

mata proigra runi

Поврзани вести

Најскапата аквизиција во клупската историја на Манчестер Јунајтед, репрезентативецот на Шпанија, Хуан Мата откри дека е многу среќен поради добиената шанса да соработува со легендарниот напаѓач на “црвените ѓаволи”, Вејн Руни.

„За мене, Руни е еден од најдобрите фудбалери и напаѓачи во англиската фудбалска историја. Невиден фудбалер, може да постигне погодок во секој момент, а не смееме да ги заборавиме и неговите асистенции. Ќе пробам да воспоставам вистинска конекција со Руни, сакам постојано да соработуваме. Јас имам задача да најдам дупка во дефанзивната линија на противникот. Ако се најдам во таква ситуација, тогаш многу полесно ќе го пронајдам нашиот напаѓач, полесно ќе му асистирам”, изјави одличниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести