понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Матиќ и Салах добија предавање од Мурињо

matic salah predavanje murinho

Последни вести

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Челзи откри дека на полувремето од првенствениот натпревар помеѓу екипите на Челзи и Норвич, контроверзниот менаџер на лондонските “сини”, Жозе Мурињо имал вербален конфликт со интернационалците од Египет и Србија, Мохамед Салах и Немања Матиќ.

“Беше многу жешко за време на паузата. Мурињо прво вербално го нападна Немања Матиќ. Му кажа дека сега има голема дилема, не знае дали донел вистинска одлука, дали е добро што го откупил неговиот договор од Бенфика. Му кажа дека делувал премногу бавно. Уште полошо помина неговиот тимски колега, Мохамед Салах. Прво му соопшти дека мора да заличи на фудбалер и тоа најкасно до стартот на следната сезона, а потоа му кажа дека вторите 45 минути ќе ги следи од клупата за резервни фудбалери”, изјави анонимниот извор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести