сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Матиќ за 25 мил. евра продаден на Челзи

nemanja matic

Поврзани вести

Сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович, најпосле успеа во намерата, повторно да ги осигура услугите на српскиот интернационалец од редовите на португалскиот прволигаш Бенфика, Немања Матиќ.

Одличниот играч за врска пред неколку години го носеше дресот на Челзи но потоа беше дел од трансферот на бразилскиот интернационалец Давид Луиз.Репрезентативецот на Србија потврди дека веќе го одиграл последниот натпревар во дресот на Бенфика, а португалскиот клуб ќе заработи околу 25 мил. евра од продажбата на 25-годишниот играч за врска.

„Да, го одиграв последниот натпревар во дресот на Бенфика. Сакам јавно да им се заблагодарам на клупските челници и на најверните фанови. Никогаш нема да ги заборавам овие две и пол години кои ги поминав во Португалија. Го дадов максимумот на секој натпревар и сега е вистинскиот момент за промена на клупската средина. Сакам да напредувам во мојата кариера, да играм во подобра лига, да играм за Челзи”, изјави Матиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести