среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Матри сега ќе се проба и во дресот на Фиорентина

matri

Поврзани вести

Најскапата летна аквизиција на италијанскиот калчо гигант Милан, фудбалерот кој беше купен за 11 мил. евра, а постигна само еден погодок на 19 натпревари, Алесандро Матри, во следните шест месеци ќенастапува како позајмен фудбалер во дресот на Фиорентина.

Откако ќе заврши актуелната сезона во италијанската Серија А, повремениот репрезентативец на Италија повторно ќе се врати на “Сан Сиро”.

До крајот на зимскиот преоден рок, раководните лица на Фиорентина ќе се обидат да ги обезбедат и услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Андерсон.Преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а од продажбата на 25-годишниот играч за врска, премисерлигашот очекува заработувачка од најмалку 9 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести