петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Матуиди: Со Ибра ќе беше многу полесно

matuidi za ibrahimovic

Поврзани вести

Играчот од средината на францускиот гигант ПСЖ, Бласе Матуиди е убеден дека вината за елиминацијата во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони може да се лоцира и во неиграњето на најдобриот голгетер, Златан Ибрахимовиќ, кој заработи незгодна повреда на првиот дуел против лоноднскиот премиерлигаш Чезли.

„Мора да бидеме горди на тоа што го постигнавме во годинашното издание од Лигата на шампиони. Многу ќе научиме од овој натпревар, но мора да продолжиме само напред. Не е лесно да се игра против еден тим кој има поголемо искуство на меѓународната сцена. Не искористивме и неколку чисти шанси. Вината за елиминацијата можеме да ја побараме и во неиграњето на нашиот најдобар голгетер. Многу ни недостасуваше Златан Ибрахимовиќ. Многу сме разочарани, но сега мора да се фокусираме на останатите цели кои беа зацртани на стартот од сезоната”, изјави репрезентативецот на Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести