четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Матурант убиен кај очната болница во Ѓорче Петров

srpska-policija

Поврзани вести

Момче на возраст од осумнаесет години избодено до смрт денеска попладне во близина на очната болница во скопската населба Ѓорче Петров.

Од Министерството за внатрешни работи го потврдуваат случајот, но немаат подетални информации за идентитетот на жртвата, ниту за мотивите за убиството.

Полицијата се уште врши истрага на местото на убиството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести