среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Маж и жен се убиени при напад во Икеа

Две лица се убиени, а едно тешко повредено при напад во продавница на Икеа во Шведска.

Маж и жен се убиени при напад во Икеа

Маж и жен се убиени при напад во Икеа

Поврзани вести

Две лица се убиени, а едно тешко повредено при напад во продавница на Икеа во Шведска.

Мажот и жената се избодени со нож околу 12 часот, се наведува во полицискиот извештај.

Еден маж е уапсен под сомнение дека убид две лица, а третото тешко го повредил.

Екипи на Брза помош и полицијата се наоѓаат на местото на нападот, а полицијата ја затворила продавницата на Икеа.

Еден маж е уапсен под сомнение дека убид две лица, а третото тешко го повредил

Еден маж е уапсен под сомнение дека убид две лица, а третото тешко го повредил

Најчитани вести