вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Маж полово нападнал 6 годишно девојче во светиниколско

М.П. е приведен и по целосно расчистување на случајот, од полицијата информираат дека ќе му биде поднесена кривична пријава.

child-sex-abuse-pardaphash-71627

Последни вести

Шест годишно девојче било полово нападнато минатиот месец од соседот во светиниколското село Горабинци.

Случајот во полиција вчера го пријавиле родителите кои кажала дека нивната малолетна ќерка пред околу две недели била полово нападната од 59 годишниот М.П.

Полициски екипи контатирале дека во месец октомври додека девојчето било во дворот од семејната куќа која граничи со дворното место од куќата каде живеел соседот, поминал М.П. кој ја повикал да и даде батериски ламби и радио за да си игра.

Девојчето бидејќи го познавало отишло со него во куќата и седнало на креветот, по што М.П. почнал да ја допира по гениталиите и и го покажувал половиот орган. Шест годишното девојче се исплашило и побегнало.

М.П. е приведен и по целосно расчистување на случајот, од полицијата информираат дека ќе му биде поднесена кривична пријава.

Најчитани вести