Крими хроника

Маж пронајден мртов во куќа во Охрид

Маж пронајден мртов во куќа во Охрид

Педесет и осумгодишниот А.Т. вчера околу 18 часот бил пронајден починат во куќа на ул.„Лазо Трпоски“ во Охрид.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Охрид.