Македонија,Крими хроника

Маж се удавил во езерото Треска

Маж се удавил во езерото Треска

Маж на возраст од 59 години се удавил во водите на езерото Треска.

Настанот се случил вчера попладне околу 12:45 часот.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид, при што е утврдено дека се работи за 59-годишниот скопјанец Уран С. чие тело по наредба на јавен обвинител му е предадено на семејството за погреб.