сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Маж се заканувал дека ќе се разнесе пред зградата на српската влада (ВИДЕО)

Драмата почнала околу четири часот после полноќ кога М.С. (39) се заканувал дека ќе активира две рачни бомби.

8225197385801c8d5b2e1b278231404_v4_big

Последни вести

Српската полиција  утрово уапсила маж кој се заканувал дека ќе се разнесе со бомба пред зградата на Владата на Србија во центарот на Белград, пишуваат српските медиуми.

Драмата почнала околу четири часот после полноќ кога М.С. (39) се заканувал дека ќе активира две рачни бомби.

Полицијата веднаш пристигнала на местото на настанот и службениците почнале да преговараат со 39-годишниот М.С, па во 6 и 35 полицијата успеала да го совлада.

bomba

Човекот веднаш бил притворен во полиција. По приведувањето тој кажал дека пред да се случи инцидентот се скарал со неговиот татко.

Најчитани вести