Крими хроника

Маж скокна од тераса во Охрид

Маж скокна од тераса во Охрид

Самоубиство го потресе Охрид. Самоубиството се случило на ул.„Даме Груев“ .

Како што информира полицијата, Ване К. (54) со скокање од тераса од сопствениот дом си го одзел животот.

Увид на местото на настанот извршил ЈО и  увидна екипа на полициската станица-Охрид, а по наредба на Јавен Обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.