петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Маж уби две лица и рани 11 на концерт во Австрија, по што се самоуби

Дваесет и седум годишен маж уби две лица и рани 11 на концерт во Австрија, по што се самоуби, јави ДПА.

133181106

Последни вести

Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа во градот Ненцинг, во провинцијата Форарлберг.

Мажот имал расправија со неговата пријателка, по што извадил оружје од неговиот автомобил и отворил оган кон присутните на концертот, чија бројка изнесувала околу 150 лица.

Концертот се одржувал на отворено во органзиација на моторџиски клуб.

Пријателката на напаѓачот е меѓу ранетите.

Според полицијата мажот стрелал со пушка.

Најчитани вести