сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 37

Маж загина во сообраќајна несреќа кај охридскиот аеродром

СВР Охрид ја потврди информацијата, со појаснување дека станува збор за лице на 37-годишна возраст што настрадало при излетување на возило од патот.

114642905

Последни вести

Жител на струшкото село Мороишта го загуби животот во сообраќајна несреќа што синоќа се случи на магистралниот пат во близина на охридскиот аеродром.

СВР Охрид ја потврди информацијата, со појаснување дека станува збор за лице на 37-годишна возраст што настрадало при излетување на возило од патот.

Причините што ја предизвикале несреќата ќе ги утврди истрагата.

Најчитани вести