четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Маж загина во железничка несреќа

Маж го загуби животот во тешка железничка несреќа која се случила вчера вечерта.

pruga_miriadna

Поврзани вести

Маж го загуби животот во тешка железничка несреќа која се случила вчера вечерта.

Во несреќата се судриле воз кој сообраќал на релација Кичево-Скопје и „Фолксваген пасат“ со  скопски регистарски ознаки, управуван од О.Б.

Незгодата се случила по тргнување на возот од стојалиште Орешје кон железничка станица Радуша на првиот патен премин од левата страна. Од ударот возачот на автомобилот се здобил со тешки повреди  по што починал на местото на настанот, информираат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Најчитани вести