среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Маѕари подготвен да даде се од себе за Интер

Валтер Маѕари, тренерот на италијанскиот калчо гигант Интер, вети дека ќе даде се од себе, неговиот тим да забележи уште подобар резултат во новата клупска сезона.

MAZARI PODGOTVEN DA DADE

Последни вести

Валтер Маѕари, тренерот на италијанскиот калчо гигант Интер, вети дека ќе даде се од себе, неговиот тим да забележи уште подобар резултат во новата клупска сезона.

„Оваа сезона, оваа година можам да ја дефинирам како преодна. Ова е крај на еден циклус, ова е производ на се тоа што се случи во претходната сезона. Интер ќе има силен, победнички старт во новата клупска сезона. Јас сум подготвен да го дадам максимумот, се со цел, Интер да забележи подобар резултат во новата сезона. Ќе чекориме само напред, ја исполнивме зацртаната цел за оваа сезона, обезбедивме пласман во Лигата на Европа. Јас имам договор со Интер и не планирам никаква промена на клупската средина. Очекувам одлични резултати во новата клупска сезона, сигурно дека ќе има напредок и кога е во прашање првенствената табела”, изјави Маѕари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести