сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Маж и жена прегазени кај „Даре Џамбаз“

soob-pesacki

Последни вести

Маж и жена на возраст од околу 40 години се прегазени синоќа на пешачкиот премин кај домот на хуманитарни организации „Даре Џамбаз“ во Скопје, објави „Курир“.

Мажот и жената на пешачкиот премин биле прегазени од автомобил „југо“ кој возел со голема брзина.

Повредените со екипи на Итна медицинска помош се пренесени во болница.

 

Најчитани вести