недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маж и жена пронајдени мртви во хотел во Белград

gletkaaaa

Последни вести

Слаѓан Б. (49) и неговата сопруга, 35 годишната Данка Б се пронајдени мртви во хотелот “Стара Славија”, Белград.

Тие цел ден не ја напуштиле собата, ниту пак ја отворале вратата која била заклучена по што вработените во хотелот морале да реагираат и го повикале обезбедувањето. А кога на сила ја отвориле вратата, ги затекнала ужасна глетка.

-Маж и жена лежеле мртви во локви крв со рани од огнено оружје а до нив беше и пиштолот. Веднаш ја повикавме полицијата, а набрзо дојде и Брзата помош која ја констатираше нивната смрт, изјавил извор за Курир.

Полицијата се сомнева дека Слаѓан најпрвин ја убил Данка со пиштол, а потоа и си пресудил себе си. Како што дознава српски Курир, брачната двојка пристигнала во хотелот утрото и се сместиле во соба број 129, од која требале да излезат во 18 часо

Најчитани вести