сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маж и жена застрелани во својот дом во Крива Паланка

Сопружниците му ја отвориле вратата на разбојникот не знаејќи кој се наоѓа од другата страна

razbojnistvo

Поврзани вести

Сопружници се борат за живот на скопските клиники откако доцна синоќа биле застрелани од маскирано лице во нивниот дом во Крива Паланка.

Од Министерството за внатрешни работи, околу 21,30 часот маскирано и вооружено лице, чиј идентитет засега е непознат, заѕвонило на вратата од домот на С.К. (54) на улицата Христијан Тодоровски Карпош.

Домаќините отвориле не знаејќи кој е од другата страна на вратата. Разбојникот веднаш влетал и ги застрелал С.К. и неговата четириесет и деветгодишна сопруга со истите иницијали.

Од полицијата информираат дека, мажот е со прострелна рана во градниот кош, а жената е застрелана во стомакот. Поради сериозните повредени пренесени се во Ургентниот центар во Скопје.

Полицијата е во потрага по разбојникот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести