петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Маж облечен во гардист се разнесе со рачна бомба на летувалиште во Хрватска

vodice_02

Поврзани вести

Утринава по осум часот непознато лице облечено во костум на гардист се разнесе со рачна бомба во Водицe во Хрватска.

Според непотврдени информации во круг од 200 метри од ова тело најдено е уште едно лице.

Водицe е приморски град во шибенската област.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести