Крими хроника

Маж од Чајле го загуби животот во сообраќајката кај Стража

Маж од Чајле го загуби животот во сообраќајката кај Стража

Во сообраќајката што се случи вчера околу 16,10 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево на 2 км од „Мавровска раскрсница“ помеѓу „форд фокус“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Хаки Џ. (51) од с.Чајле и минибус „Мерцедес“ струшки регистарски ознаки управувано од В.Ш.(66) од с.Велешта – Струга, животот го загуби едно лице.

При несреќата на местото на настанот починал возачот на моторното возило Хаки Џ., а со повреди се здобиле сопатниците во  минибусот: Ф.Б.(26) од  с.Србица – Кичево и Д.Л.(35) од с.Вевчани-Струга.