недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Маж претепан среде бел ден

tepacka

Последни вести

Секторот за внатрешни работи Охрид, поднесе кривична пријава против едно малолетно лице од Кичево и Б.Ч. (18) од кичевското село Брждани. Пријавата е поднесена поради постоење основи на сомнение дека заедно сториле две казнени дела „Тешка кражба“.

Повредениот е пренесен во Медицински центар Кичево каде му е укажана лекарска помош и е пуштен на домашно лекување.

Во разговор со оштетениот истиот посочил неколку лица како можни сторители при што истите се повикани.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести