среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Маж се самопзапали пред Парламентот во Анкара

ogan

Поврзани вести

Пред зградата на Парламентот во Анкара синоќа се самозапали еден маж.

Петдесетгодишниот Турчин, Салих Јигит Текин се самозапалил вчера пред зградата на Парламентот во Анкара. Се’ уште не се јасни причините за кои довеле до несреќата. Полицајците, кои го обезбедувале Парламентот, успеале да го изгаснат огнот, а мажот бил одведен во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести