сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Маж се самозапали на Влацлавскиот плоштад во Прага

500man-on-fire-650x320

Последни вести

Во центарот на Прага, на Вацлавскиот плоштад, синоќа нешто пред полноќ, 56-годишен маж се обидел да се самозапали полевајќи се со запаллива течност.

Како што јави дописникот на МИА од Прага, мажот, кој се здобил со тешки изгореници, во критична состојба е однесен во болница.

Полицијата информира дека се уште се испитуваат околностите на настанот, но соопштено дека мажот, кој се обидел да се самоповреди самиот, без туѓа помош, бил пациент на Психијатриска болница.

Најчитани вести