вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маж се самозапали пред романската Влада

self-immolation-500

Поврзани вести

Маж се самозапали денеска на „Плоштадот на победата“ во Букурешт пред очите на голем број минувачи.

Тој подолго време стоел во близина на зградата на романската Влада со шише бензин в рака, заканувајќи се дека ќе се самозапали.

Во еден момент тој се полеал со бензинот и се запалил. Минувачите веднаш повикале помош, а неколку полициски и медицински екипи брзо пристигнале на местото на инцидентот.

Мажот бил пренесен во болница, каде му била укажана медицинска помош, а неговата здравствена состојба не е критична.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести