четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маж се самозапалил во центарот на Атина

Ирански државјанин, најверојатно, илегален имигрант, се самозапалил во центарот на главниот град на Грција

grcija-atina

Поврзани вести

Странец, кој според првичните информации е со потекло од Иран, се самозапалил во центарот на грчкиот главен град, јавува ИТАР-ТАСС.

Очевидец раскажува дека мажот, кој најверојатно е илегален мигранти, се полил со бензин и се самозапалил. Веднаш потоа тој бил пренесен во болница, но починал како последица на здобиените повреди.

На местото на инцидентот на крстосницата на улиците Ахарнон и Агиу Мелетиу биле откриенни документи од ирански државјанин. Полицијата ги проверува документите кои најверојатно му припаѓале на починатиот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести