четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Маж со автомобил сакал да ја прејде блокадата на улица „Ѓорче Петров“

461181_kaludjerica-ubistvo02rasfoto-dusan-milenkovic_ff

Поврзани вести

Маж се обидел со автомобил да прејде преку толпата насобрани граѓани кои во знак на револт поради убиството кое се случи денеска ја блокираат улицата „Ѓорче Петров“.

Иако полицијата засега има контрола над насбраните, според очевидци предмалку мажот кој доаѓал од правецот на Сарај, со автомобил насилно се обидел да ја пробие полициската блокада. Полицијата го спречила овој обид.

Полицијата сѐ уште врши увид и до овој момент за медиумите не е потврден идентитетот на момчето.

Од МВР потврдуваат дека се работи за момче родено 1995 година, кое било претепано до смрт.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести