вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Маж уби пет лица во Пенсилванија

pen

Последни вести

Полицијата во американската сојузна држава Пенсилванија ја опколила станбената зграда во околината на градот Филаделфија, каде се крие мажот кој е осомничен за пет убиства, извршени утринава, пренесоа американските медиуми, повикувајќи се на локална ТВ станица, пишува МИА.

Според WPVI-TV, сопственост на мрежата Еј-Би-Си, полицијата смета дека мажот отворил оган во три куќи, северозападно од Филаделфија. Тој се забарикадирал во станбена зграда во градчето Саудартон, каде убил две лица. Останатите тројца ги застрелал на други места.

Засега окружниот обвинител не дава информации за случајот.

Управата на локалното училиште на учениците и наставниците им наредила да влезат во скривници и таму да останат се до новата наредба.

Најчитани вести