недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маж во Ваташа претепан до смрт

Неофицијално починатиот бил претепан до смрт од засега непознато лице кое избегало.

g_polliciska lenta

Поврзани вести

Непознато лице денеска било претепано до смрт, починало во болница.

Според првичните информации од полицијата во Велес, денеска околу 12.20 часот било пријавено дека во зграда на улицата мажот  Страшо Пинџур во Ваташа лежи лице облеано во крв.

Брзата помош веднаш во пренела во болница, но таму подлегнал на повредите.

Од СВР Велес велат дека во моментов се врши увид и дека повеќе информации во текот на денот.

Неофицијално починатиот бил претепан до смрт од засега непознато лице кое избегало.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести