понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маж загина во силното невреме кое ја зафати Романија

storm-lightning-sxchu

Поврзани вести

Возрасен маж почина во силното невреме кое ја зафати Романија.

Поројните дождови предизвикаа голема материјална штета и земаа една жртва во селото Магура. Водите вчера однеле 73-годишен пензионер додека ги хранел животните во дворот на својата куќа.

Националната метеоролошка агенција денеска објави предупредување со жолт ког за дожд и град во окрузите Арад и Бихор во Западна Романија и Неамт, Васлуј и Јаши во североисточниот дел на земјата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести