недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Маж загина откако со автомобил слетал во провалија на патот Гостивар – Кичево

soobrakajka12

Последни вести

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите.

Според првичните информции од СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од коловозот и паднало во провалијата од десната страна.

По пријавата, полициски службници излегле на лице место и констатирале дека едно лице во возилото е починато.

Засега не е познат идентитетот ниту возраста на починатиот маж. Во тек е увид и се работи на расветлување на поединостите одколу случајот. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести