вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Мажите сакаат секс со постари жени, ова се причините

seks-1375189933-9378

Последни вести

Не треба да ве чуди фактот што денеска се повеќе млади мажи имаат постара жена покрај себе. Тоа едноставно е поради тоа што тие го сакаат сексот со постарите жени, а ова се причините и зошто:

1.Постарите жени гледаат на сексот на друг начин од младите. Тие пробуваат на мажот да му овозможат во кревет се то ќе посакаат. Тие сексот го користат како оружје кое ќе им пружи забава и во него се опуштаат целосно.

2. Постарите жени се материјално независни и со тоа се уште попривлечни за младите мажи.

3. Тие се доминантни, па ги учат младите мажи за работи кои ниедна мада жена не може да ги научи. Постарата жена ќе му посвети внимание и ќе му покаже работи кои дотогаш не ги знаел, а камо ли пробал.

par-1395769411-31050

4.Постарите жени се сигурни во својот изглед и моѓ и за разлика од младите жени немаат потреба да се натпреваруваат со некоја друга.

5. Постарите жени сакаат да разговараат за се и никогаш нема да избегнат разговор без оглед на тоа што е во прашање. Тие отворено зборуваат на темите кои младите ги сметаат за табу.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести