петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Мажите откриваат: Кои работи во сексот им се убедливо најважни?

Секоја жена сака да знае што е тоа што ќе ја направи да изгледа секси. Посебни типови на долна облека? Некакви движења? Нови пози?

seks-igre-1375458903-9726

Последни вести

Постојат неколку работи кои им се убедливо најважни на мажите:

1. Жена од иницијатива

Мажите не сакаат самите да ја одработат целата работа и обожаваат кога жените преземаат иницијатива и кога знаат што точно сакаат. Незаинтересираноста е одбивна.


2. Движење на телото

Вкочанетоста и срамежливоста не се дозволени. Сензуалноста, од друга страна е и повеќе од пожелна. Вклучете го целото ваше тело и имајте љубопитни прсти.

 

3. Поглед кој мами

Гледајте директно во очи и одмерувајте го неговото тело. Контактот со очите е дефинитивно работа која секој маж ја сака.


4. Свежа депилација или секси долна облека

И едното и другото, но тоа не значи дека треба сè да биде перфектно. Страста не бира.

Најчитани вести