недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мечевска е во стабилна состојба!

20163golema_thumb_medium500_375

Последни вести

Заврши операцијата на македонската репрезентативка Робертина Мечевска која со тешки повреди беше примена во Ургентниот центар, откако паднала од петтиот спрат во зградата каде што живее во населбата Острово. На ракометарката и била извадена слезината која била повредена, а имала и скршеници по телото, објави порталот „Нова“.

„ Операцијата заврши, незината состојба е стабилна. Млада е и се надеваме дека се ќе се заврши добро. По ова пациентката ќе биде однесена на одделот за интензивно лекување“, потврдија за НОВА од хируршките клиники.

Најчитани вести