недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мечевска го напушти Металург

mecevska

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентативка Робертина Мечевска, го напушти вицешампионот Металург и потпиша едногодишен договор со турскиот Орду Бестепе.

Таа одлучи по неколку сезони во „Автокоманда“ повторно да замине на печалба во Турција, каде претходно настапуваше за Мили Пјанго.

Според турските медиуми Орду Бестепе, има големи амбиции по враќањето во елитното ракометно друштво на Турција и токму од овие причини ја ангажираа Мечевска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести