четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Медицинска сестра излекувана од ебола ќе стане донатор

zenaebolaaa

Последни вести

Американската медицинска сестра која оздраве откако беше заразена со вирусот ебла веднаш стана донатор на плазма за заразениот лекар од Њујорк.

Нанси Рајтбол работела во Либерија  во престолнината Монровија.Таа успешно го помина третманот во болницата на приватниот истражувачки универзитет во Атланта. “Се молам за оздравувањето на доктор Спенсер и сум среќна што ќе станам негов донатор”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести