петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Медицинска сестра се самоуби на работно место

policija-2

Последни вести

Сопруга на познат македонски пејач, денеска извршила самоубиство во една скопска приватна болница каде што работела како медицинска сестра.

Таа се фрлила од шестиот кат на болницата, а нејзиниото тело било пронајдено околу 12.30 часот.
Официјално, се’ уште не се објавени детали за нејзината смрт, како и тоа дали се работи за самоубиство или несреќен случај. Полицијата  се’ уште истражува како се случило тоа.
Сепак, неофицијално, „Нетпрес“ дознава дека се работи за самоубиство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести