петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Медиумите на СОРОС повторно манипулираат

manipulacija

Последни вести

Нема крај на манипулациите на СДСМ кои опозицијата ги пласира преку медиумите финансирани од СОРОС, пишува порталот „Курир“.

oo-ok

Деновиве тие со низа текстови се обидоа да ги изманипулираат граѓаните, но преку своите провидни невистини покажаа дека во име на СДСМ тие единствено имаат за цел да лажат.

Последната ваква нивна бесмислена лага е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги заплашува луѓето за митингот закажан за 17-ти мај.

До редакцијата на Либертас пристигна СМС порака која се испраќа до членството на владејачката партија, а се однесува на најавениот голем граѓански натпартиски мирен протест кој ќе се одржи во недела во 14 часот, пишува порталот.

Но, во налетот да излажат повторно, соросоидиоте направија смешна грешка.

Имено, во пораката за која излажаа дека ја испраќаат од владејачката партија е наведено „Преку координаторите да се задолжат сите претседатели на ОО да започнат акција од врата на врата“….

За информација на соросоидите, во ВМРО-ДПМНЕ не постојат ОО (општински организации), затоа што во оваа партија членовите се распоредени во ОК (општински комитети).

Кристално е јасно дека оваа порака ја напишал член или функционер на СДСМ, па и оваа лага на соросоидите е откриена.

 

Најчитани вести